Czas napalić w kominku – wosk Yankee Candle Black Plum Blossom

W tym roku pierwszy raz będę mogła cieszyć się paleniem w prawdziwym, domowym kominku. Zanim jednak rozpocznę sezon na dogrzewania, wygrzebałam z przeprowadzkowych kartonów mój ukochany kominek Yankee Candle i wosk Black Plum Blossom. Choć śliwkowe drzewka jeszcze w owocach, to kwiatowych klimatów nigdy dość.

Yankee Candle Black Plum Blossom

Producent opisuje wosk jako połączenie aromatu kwiatów czarnej śliwki z wanilią. Śliwki to jedne z moich ulubionych owoców – najlepiej duże, twarde i niedojrzałe 😀 Nie mogłam więc odmówić sobie wosku, który choćby z nazwy do nich nawiązuje.

Inne woski idealne na jesień:

Honey GlowWarm Cashmere
Autumn GlowCrackling Wood Fire
Autumn NightCosy by the Fire

Nuty zapachowe

Choć podobno to rześki zapach z letniej linii to szczerze mówiąc, przy 30 stopniach zupełnie bym go nie zniosła. Wosk jest ciężki, upajający i mocny. Wanilia, choć bezpośrednio niewyczuwalna, to stanowi mocne podbicie całości i nadaje mieszance lekko dusznego akcentu.

Kwiatowe akcenty mają mocno owocowy akcent, którego nie sposób nie skojarzyć ze śliwką, mimo iż mieliśmy mieć tu tylko tylko jej kwiat.

Moc

To zdecydowanie jeden z mocniejszych i szybko wypełniających pomieszczenie wosków. Ostatnie tony potrafią unosić się w powietrzu jeszcze na kolejny dzień.

Zdecydowanie nie jest to wosk dla każdego i raczej nie na spotkania w większym gronie. Osobiście raczej do niego nie wrócę.

Wosk możecie zgarnąć na goodies.pl.

Jakich zapachów poszukujecie na jesień? Jakie tony szczególnie Wam pasują?

Poprzedni

Następny

Pin It on Pinterest