Manicure ściągany – Semilac 031 Black Diamond i szmaragdowa syrenka Indigo

Ten manicure marzył mi się od dawna, zakochałam się się w zielonym, migotliwym pyłku bo kocham taki efekt. Oczywiście przypomniałam sobie o nim na kilka dni przed świętami. W popłochu chyba we wtorek kliknęłam lakier Semilac 031 Black Diamond i szmaragdową syrenkę Indigo na cocolita.pl, a w czwartek wieczorem już nakładałam swoje cuda. Dlaczego manicure ściągany? Bo wypatrzyłam go u Magdalen, nie jest to więc mój pomysł, a jedynie inspiracja. 

Jak już wspominałam – głównymi bohaterami afery jest czarna hybryda Semilac i szmaragdowa syrenka Indigo. W zasadzie dopiero gdy zabrałam się do roboty, dowiedziałam się, że Semilac 031 nie ma warstwy dyspersyjnej, a więc o przyklejeniu syrenki można pomarzyć. Do tego niby nie utwardza się w LEDzie, marszczy i ściąga, Jak było w praktyce?
Semilac Black Diamond to hybryda wyjątkowa, bardzo mocno napigmentowana, idealnie kremowa i dająca jednolity efekt tafli. Owszem, trzeba się przyłożyć przy aplikacji aby warstwy były cieniutkie, ale wierzcie lub nie – u mnie utwardzała się po 40 sekundach w chińskiej lampie LEDowej, wcale nie miałam potrzeby odpalać UV.

Syrenka od Indigo to piękność, którą ciężko opisać. Jej kolor dominujący to szmaragd – głęboki i nasycony, cudownie mieniący się. W zależności od światła możemy dostrzec w niej refleksy kobaltu, fioletu i złota. Ponieważ Black Diamond faktycznie po utwardzaniu nie ma warstwy dyspersyjnej, nakładałam na niego cienką warstwę topu, wpracowywałam syrenkę i znów zalewałam topem.
Efekty prezentują się następująco 🙂

Ten manicure towarzyszył mi zarówno w święta jak i Sylwester i dzisiejszy Nowy Rok. Pewnie jeszcze z tydzień z nim pochodzę bo trzyma się idealnie.
Dajcie znać czy takie zdobienie do Was przemawia, a może syrenka jest już totalnie passe?

Przy okazji przyjmijcie ode mnie najlepsze życzenia na ten Nowy Rok – spokoju, zdrowia, radości i ciepła. Aby obfitował tylko w dobre zdarzenia i abyście miały w sobie siłę aby walczyć o to dobro. 

Poprzedni

Następny

Pin It on Pinterest