Dabur Vatika – olej migdałowy z kokosem i sezamem

Jak pewnie niektóre z Was pamiętają, migdałowy zestaw do włosów Dabur wygrałam w ich mikołajkowym konkursie. Szampon bardzo mnie zawiódł KLIK, krem do stylizacji okazał się być ciekawą propozycją KLIK, ale już zdecydowanie najbardziej zadowolona jest z oleju.
Początkowo bardzo się go bałam ponieważ zawiera w swoim składzie parafinę. Sądziłam, że moje włosy będą po nim obciążone i fryzura oklapnie. U Anwen znalazłam jednak cenną notkę o parafinie  w kosmetykach do włosów KLIK i stwierdziłam, że zaryzykuję.

Olej ma słoneczną barwę i zapach przypominający oliwkę dla dzieci – dla mnie jak najbardziej przyjemny choć intensywny. Zamknięty w klasycznej, zakręcanej plastikowej butelce z szerokim otworem w szyjce – osobiście wolałabym, aby był taki jak w kokosowej Vatice, czyli z mniejszą dziurką. Zawsze to mniejsze ryzyko rozlania przy moich nieskoordynowanych ruchach 😀
Przyjemnie rozprowadza się na włosach.. Nie pokusiłam się o wcieranie go w skórę głowy, ponieważ bałam się, że nie posłuży to moim słabym cebulkom.

Moje włosy są od średnio do wysokoporowatych. Długie, kręcone i bardzo suche. U mnie olej sprawdza się naprawdę świetnie. Nigdy nie pomyślałabym, że miks naturalnych olejów ( czyli oleju z rzepaku kanadyjskiego, palmowego, sezamowego, oliwy z oliwek, migdałowego i rozmarynowego ) i parafiny będzie tak dobrze wpływać na moją czuprynę. Śmieszne troszkę jest to, że olej nazywany jest dumnie „migdałowym”, a tak naprawdę tego cennego olejku nie jest w kosmetyku zbyt wiele.

Włosy są po nim miękkie, niesamowicie błyszczące, wbrew pozorom – pełne objętości i gładkie. Zwykle trzymałam go na włosach kilka godzin w ciągu dnia, ewentualnie nakładałam na noc. Pierwsza opcja jednak bardziej się u mnie sprawdzała.
Sądzę, że dla włosów niskoporowatych, a także cienkich i bardziej „normalnych” niż suchych, olej może się kompletnie nie sprawdzić. Posiadaczkom włosów suchych i puszących się mogę go jednak z czystym sercem polecić.

Za 200 ml naprawdę wydajnego kosmetyku zapłacimy np.  na stronie daburdirect.pl 15.50 zł + koszty przesyłki.

Poprzedni

Następny

Pin It on Pinterest